Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Szczepionka na koronawirusa zaczyna od Wielkiej Brytanii

Agnieszka Krasa
Agnieszka Krasa
Przeczytasz w 1 min 0
covid19

Szczepionka na COVID-19 Pfizer/BioNTech została zatwierdzona w Wielkiej Brytanii. Czy warto się zaszczepić na koronawirusa? To bezpieczne czy wciąż stoi pod znakiem zapytania?

szczepionka-1

Szczepionka na koronawirusa

Wielka Brytania to pierwsze państwo na całym świecie, gdzie oficjalnie zatwierdzono do powszechnego użytku szczepionkę na COVID-19 Pfizer/BioNTech. Agencja MHRA się zgodziła, a zamówiono odpowiednią liczbę szczepionek dla 20 milionów ludzi. Podaje się 2 dawki w odstępie miesiąca.

Szczepienia w Wielkiej Brytanii mogą ruszyć już w pierwszej połowie grudnia 2020 r. Na “pierwszy ogień” mają oczywiście pójść pracownicy z sektora służby zdrowia, kolejno mieszkańcy domów opieki i osoby 80+.

koronawirus

Szczepienie - bezpieczne czy nie?

Szczepionka na koronawirusa firm Pfizer/BioNTech wykazała w badaniach klinicznych skuteczność na poziomie 90% już po tygodniu. Nie wiadomo jednak, na jak długo operacja ta zabezpiecza ludzki organizm przed możliwością zakażenia na COVID-19. Dodatkowo dystrybucja szczepionki nie będzie prosta - magazynuje się ją w specjalnych chłodniach szpitalnych, zapewniając temperaturę -70°C.

Warto przypomnieć, że nowatorska szczepionka Pfizer/BioNTech powstała tak naprawdę w ciągu 10 miesięcy, z czym jeszcze nie mieliśmy do czynienia w historii medycyny.

szczepienie-1

Sprawdź bezpieczne wyjazdy na travelduck.pl:

News

Proponowane wyjazdy