Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Co nowego w covidowej turystyce? Hiszpania i Chorwacja zapraszają Polaków!

Agnieszka Krasa
Agnieszka Krasa
Przeczytasz w 1 min 0
chorwacja

Wakacje w Chorwacji

Tegoroczny urlop w Chorwacji może być udany. Od 18. czerwca turyści z Polski, którzy przekraczają granicę Chorwacji samochodem, autokarem albo samolotem, nie muszą już przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19. Nie obowiązuje nas również kwarantanna. Oznacza to mniej komplikacji i niespodzianek w związku z wakacjami oraz ich niższy koszt. Bycie w zielonej strefie to same plusy!

Warto monitorować zmiany na bieżąco: jeśli któreś z województw spadnie z zielonej listy i ryzyko zakażenia koronawirusem wzrośnie, na granicy trzeba będzie pokazać dowód osobisty lub zaświadczenie w języku angielskim, z którego wynika, że nie jesteśmy tam zameldowani.

Wakacje w Hiszpanii

Z kolei biuro prasowe hiszpańskiego resortu zdrowia potwierdziło, że już od poniedziałku 21. czerwca podobna sytuacja jak w Chorwacji spotka nas w Hiszpanii! Do przekroczenia granicy wystarczy formularz lokalizacyjny. Nie cieszmy się jednak przedwcześnie - wszystko może się zmienić od 27. czerwca, kiedy to lista krajów w zielonym kolorze zostanie zaktualizowana.

Gdzie pojedziesz na wakacje z travelduck.pl? Hiszpania czy Chorwacja?

News

Proponowane wyjazdy