Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Śmiecisz? Płacisz!

Joanna Jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk
Przeczytasz w 1 min 0
kary-za-smiecenie

Jadąc na urlop pamiętaj, żeby zawsze po sobie sprzątać. Kieruj się zasadą: zostawiam miejsce w stanie nie gorszym niż zastany. Dotyczy to zarówno plaż, jak i lasów, zieleńców, szlaków i wszystkich miejsc na łonie natury, w których przebywasz.


Niestety ta reguła nie jest dla wszystkich oczywista. W ciągu ostatniego roku z gdańskich plaż zebrano ponad 500 ton śmieci i były to głównie butelki!

Wydaje się, że nasza świadomość ekologiczna wzrasta - niestety okazuje się, że nie u wszystkich. Co ciekawe, podczas pandemii ilość odpadów pozostawianych w miejscach, w których spędzamy czas podwoiła się.

Potrzebna jest edukacja - to nie ulega wątpliwości. Proces kształcenia zostanie także wzmocniony prawnie. Do rządowego harmonogramu działań trafił projekt nowelizacji przepisów dot. kar za śmiecenie. Będą one znacznie wyższe niż dotychczas. Za zaśmiecanie plaż, innych terenów przy zbiornikach wodnych, górskich szlaków, lasów, polan itp. przewidziane będą grzywny w wysokości od 500 do nawet 5 000 PLN.

wysokie-kary-za-smiecenie

Śmiecenie to brak kultury, który w prosty sposób przekłada się na degradację środowiska naturalnego, a tym samym najbliższego otoczenia i komfortu życia.


Ruszaj na wakacje w Polsce z travelduck.pl i pamiętaj, aby dbać o porządek!

Ciekawostki News

Proponowane wyjazdy