Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Urlop w polskich górach z dziećmi. Co robić na aktywnych wakacjach?

Ewelina Chodźko
Ewelina Chodźko
Przeczytasz w 2 min 0
narty-z-dzieckiem

Wyjazd w góry z dziećmi nie musi ograniczać się do spacerów po Krupówkach z popcornem i watą cukrową. Wybierzcie aktywność na najbliższe rodzinne wakacje w polskich górach.

Aktywne wakacje dla rodzin w polskich górach

Polskie góry to miejsce wprost wymarzone dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Miejsce nie pozwoli Wam się nudzić, a aktywne wakacje naładują akumulatory. Nie musisz zamartwiać się rozrywką dla swoich dzieci. W górach możecie uprawiać trekking, sporty zimowe, a nawet ćwiczyć wspinaczkę. Na terenie polskich gór znajdują się też aquaparki oraz miejsca, gdzie można pływać kajakiem.

zabawa-z-dzieckiem

Rodzinne wakacje w górach: trekking

Jeżeli planujecie trekking z dziećmi po polskich górach, polecamy wycieczki w Bieszczady, Karkonosze, Pieniny, a nawet Tatry - ale tam tylko piesze wędrówki po dolinach. W związku z tym, że Tatry to najwyższe góry w Polsce, możecie nie być w stanie zdobyć Rysów (2499 m n.p.m.) z małymi dziećmi.

Ponadto szlaki często mają trudne podejście z łańcuchami i są tłoczne. W Karkonoszach na każdym szlaki zobaczycie wodospady i piękne widoki. Na rodzinną wycieczkę z dziećmi warto wybrać się w Pieniny, gdzie będziecie mieć okazję zdobycia najwyższego szczytu - to Trzy Korony liczące 982 m n.p.m.

A może Sudety z Kaplicą Czaszek?

dzieci-trekking-gory

Rodzinom chcącym odpocząć od cywilizacji polecamy Bieszczady. Długie szlaki i niewysokie góry to coś dla rodzin z dziećmi. Jeżeli wspinaczka po górach przekracza Wasze możliwości, wybierzcie się na spacer malowniczymi dolinami, np. Doliną Kościeliską lub Chochołowską.

Wybierzesz się na rejs na Mazurach z dziećmi?

Sporty zimowe w górach z dziećmi

Polskie góry cieszą się dużą popularnością zarówno latem, jak i zimą. Gdy na stokach pojawia się śnieg, połowę Polski ogarnia białe szaleństwo. Wypad na narty to świetna forma aktywnego spędzania czasu całą rodziną.

Na zimowy urlop z dziećmi możecie wybrać się w okolice Krynicy-Zdroju, gdzie znajduje się wiele ośrodków narciarskich (np. Kompleks Narciarski Słotwiny i Słotwiny Arena) oraz termy. Znajdziecie tutaj pełną infrastrukturę z wyciągami krzesełkowymi, orczykowymi i wyciągami dla dzieci typu baby lift, a także zimowy plac zabaw.

Na narty z dziećmi świetne będą również Duszniki-Zdrój, gdzie znajduje się jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich, Ski Arena. Dodatkowymi atutami tego miejsca są przedszkole oraz szkółki narciarskie.

narty-dla-dzieci-1

W rejonie Beskidu Śląskiego również znajdują się ośrodki odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Dla małych, już doświadczonych narciarzy nie będą wyzwaniem i trudniejsze trasy, jakie można znaleźć w polskich Tatrach. W Zakopanem działa Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal, w którym wiele wyciągów i tras dostosowanych jest do potrzeb dzieci. Mogą one uczyć się jazdy na nartach na tzw. oślej łączce.

Zajrzyjcie z dziećmi w Beskidy Wschodnie!

Spływ Dunajcem - atrakcja dla małych i dużych

Spływ Dunajcem to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Można płynąć na tratwie, pontonie (dzieci powyżej 2 r.ż.), a nawet kajaku. Spływ trwa powyżej 2 godz. i rozpoczyna się najczęściej w miejscowości Szczawnica. Osoba dorosła zapłaci za spływ ok. 50 PLN. Bilety ulgowe są tańsze, to wydatek ok. 25 PLN.

splyw-dunajcem

Atrakcji dla dzieci podczas wakacji w Polsce z roku na rok przybywa. Urlop z dziećmi wcale nie musi być nudny ani męczący. Spróbujcie sportów wodnych, jazdy na rowerach lub tradycyjnego, pieszego zwiedzania. Zarówno góry, jak i polskie morze oraz Mazury mają szeroką ofertę dostosowaną do małego turysty.

Zobacz wyjazdy z travelduck.pl:

W gorach

Proponowane wyjazdy