Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Test czy szczepienie? Sprawdź co jest potrzebne na wakacje w Europie

Joanna Jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk
Przeczytasz w 1 min 0

Unijny Certyfikat Covid, czyli zaświadczenie o odbyciu szczepienia, nabyciu odporności w wyniku przejścia infekcji albo zawierające wynik testu, zdecydowanie ułatwia podróże po krajach Unii Europejskiej.

Do Grecji, Chorwacji, Włoch, Malty, Portugalii, Bułgarii, Francji, Turcji, Egiptu wjedziesz okazując jeden z trzech dokumentów:

  • negatywny wynik na obecność koronawirusa (wykonany maks. 48 h wcześniej) lub badanie PCR sprzed maks. 72 h,
  • zaświadczenie o szczepieniu - przy czym ważne jest przyjęcie pełnego cyklu dawek, od ostatniego szczepienia musi upłynąć min. 14 dni zanim wyjedziesz,
  • dokument potwierdzający przebycie zakażenia wirusem COVID-19, co jest równoznaczne z przedstawieniem pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa wykonanego w półroczu poprzedzającym wyjazd.

Z obowiązku przedstawiania powyższych dokumentów w większości przypadków zwolnione są dzieci poniżej 12. r. ż.

Oprócz tego w niektórych krajach konieczne jest posiadanie wypełnionego formularza lokalizacyjnego oraz zaświadczenia o stanie zdrowia. Wymogi te zmieniają się często, dlatego przed planowaną podróżą najpierw sprawdź aktualne obostrzenia na rządowej stronie.

Dokąd na wakacje bez dokumentów sanitarnych?


Kraje, do których można wjechać bez zaświadczeń sanitarnych, to: Rumunia, Czarnogóra, Albania, Macedonia Północna oraz Cypr i Hiszpania

W dwóch ostatnich państwach na 48 h przed wylotem trzeba wypełnić on-line formularz lokalizacyjny.Ruszaj na europejskie wakacje z travelduck.pl:

News

Proponowane wyjazdy