Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Maroko rozluźnia koronawirusowe obostrzenia

Joanna Jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk
Przeczytasz w 1 min 0
Maroko otwiera granice

Od 6 września turyści mogą podróżować do Maroka. Rząd tego kraju wydał oświadczenie, że otwiera granice dla przyjezdnych z 67 państw, wiąże się to jednak nadal z pewnymi restrykcjami i ryzykiem.

Rezerwacja noclegu i test na koronawirusa

Przekroczyć marokańską granicę mogą: dyplomaci i rezydenci oraz cudzoziemcy (pochodzący z krajów nie objętych obowiązkiem wizowym - w tym Polska), którzy posiadają ważną rezerwację noclegu.

Wszystkie osoby powyżej 11. roku życia przekraczające granice Maroka muszą legitymować się negatywnym wynikiem testu PCR (wykonanego min. 48 h wcześniej) oraz testu serologicznego na obecność COVID-19.

maroko-podroze

Sceptycyzm polskiego MSZ

Mimo, że do Maroka mogą już bez większych przeszkód podróżować m.in. obywatele krajów UE, USA, Kanady, Australii czy Wielkiej Brytanii, ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce ostrzega, że zagrożenie epidemiczne w Maroku potrwa jeszcze co najmniej do 10 października b. r.

Wynika to z faktu wciąż rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa, których największy wzrost rejestrowany jest w najpopularniejszych turystycznie destynacjach, takich jak: Marrakesz, Casablanca oraz Tanger. W związku z tym należy być przygotowanym, że świadczenia medyczne w tych miastach mogą znacznie odbiegać od standardów.

marakesz-maroko

Mimo oświadczenia marokańskiego rządu wiele połączeń lotniczych nadal nie zostało przywróconych, połączenia promowe również nie są realizowane na poziomie sprzed pandemii istnieje więc ryzyko, że w najbliższym czasie powrót z Maroka może być znacznie utrudniony lub wręcz niemożliwy.

Powtarzamy więc zgodnie słowa polskiego MSZ - odradzamy podróże do tego afrykańskiego państwa jeżeli nie są konieczne.

Ciekawostki

Proponowane wyjazdy