Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Lista “odmrożeń atrakcji” w Polsce

Agnieszka Krasa
Agnieszka Krasa
Przeczytasz w 1 min 0
luzowanie obostrzeń

Odmrażanie gospodarki w Polsce czas zacząć. Wraz z sezonem na grillowanie, plażowanie, wymianę garderoby na lżejszą możemy coraz więcej. Sprawdź szczegóły planu rządu.

Obostrzenia w Polsce będą stopniowo luzowane, wedle środowych (28.04.2021 r.) słów premiera Mateusza Morawieckiego i szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. Odmrażanie polskiej gospodarki oznacza, że najgorsze za nami. Zatem jakie zmiany czekają nas w kolejnych tygodniach pod kątem turystycznym?

Od 1. maja

Począwszy już od 1. maja możliwe będzie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z limitem do 50 osób, natomiast w obiektach krytych oraz na basenach dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy obłożeniu do 50%.

Od 4. maja

Już 4. maja otwarte zostaną - oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz zasad dystansu społecznego - sklepy, muzea i galerie sztuki.

restrykcje-rzadowe

Od 8. maja

A od 8. maja ucieszy nas otwarcie hoteli, z wyłączeniem restauracji, stref wellness, spa i przy maksymalnym obłożeniu obiektów wynoszącym 50% gości.

Od 15. maja

Natomiast 15. maja prawdopodobnie zdejmiemy maseczki na świeżym powietrzu! W pomieszczeniach i środkach komunikacji wciąż je nosimy. Otwarte zostaną ogródki restauracyjne, co zapewne ucieszy wielu. Limitowane będą działalność kin i teatrów na powietrzu oraz zasady organizowania imprez w podobnych warunkach. Również od 15. maja będzie można uczestniczyć w zawodach sportowych jako widz (do 25%).

Od 29. maja

W sobotę 29. maja pójdziemy do restauracji, w których to ugoszczonych zostanie połowa klientów, a reżim będzie zachowany.

znoszenie-restrykcji

Również wesela czy komunie do 50 osób legalnie zorganizujemy już pod dachem. Ruszą kina, teatry, baseny, siłownie, kluby fitness, solaria z połowicznym obłożeniem.

Sprawdź aktywne wyjazdy na travelduck.pl:

News

Proponowane wyjazdy