Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Kuba, RPA czy Chile? Już można lecieć!

Agnieszka Krasa
Agnieszka Krasa
Przeczytasz w 1 min 0
chile

Spośród interesujących, jesiennych otwarć granic warto przyjrzeć się bliżej Kubie, RPA oraz Chile. Jeśli już od dłuższego czasu marzysz o wycieczce do któregoś z tych obiecujących pod kątem turystycznych państw, nie wahaj się - poszukaj tanich lotów i spełniaj podróżnicze marzenia!

Loty do Chile

Od 17. marca 2020 r. granice Chile pozostawały zamknięte dla turystyki międzynarodowej. Ma się to zmienić jeszcze pod koniec listopada, więc miłośnicy interesujących kierunków urlopowych już zacierają ręce. Na pierwszy ogień idzie lotnisko w Santiago. Trzeba będzie wypełnić standardowy formularz lokalizacyjny i przedstawić negatywne wyniki testu na COVID-19 sprzed maks. 72 godzin.

Kwarantanny w Chile przechodzić nie musisz, trzeba natomiast ściągnąć na smartfona aplikację monitorującą stan zdrowia przez 14 dni.

atacama-chile

Sezon na Kubie

Sezon turystyczny na Kubie przypada na miesiące pomiędzy listopadem a marcem. 15. listopada 2020 r. granice dla ruchu międzynarodowego zostały ponownie otwarte podczas udostępnienia lotniska w Hawanie. Po zamknięciu wyspy od końca marca ten znaczący sektor gospodarki mocno poleciał w dół.

Lecąc na Kubę, nie potrzebujesz negatywnego wyniku testu na koronawirusa, zostanie Ci zrobiony już po przylocie na Karaiby.

Kuba

Turystyka w RPA

Republika Południowej Afryki jest ponownie otwarta dla turystów z wybranych krajów od początku października. Prawdopodobnie jeszcze w listopadzie restrykcje w RPA zostaną złagodzone i granice otworzą się dla pozostałych państw pod warunkiem pokazania przez turystów negatywnych wyników testów na COVID-19. W tym kraju Afryki turystyka pozostaje zawieszona również od marca.

rpa

Sprawdź inne zagraniczne wyjazdy na travelduck.pl:

News

Proponowane wyjazdy