Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Kobiece destynacje - gdzie najchętniej jeździmy na wakacje?

Agnieszka Krasa
Agnieszka Krasa
Przeczytasz w 3 min 0
podroze-solo

Teoretyczne równouprawnienie otworzyło przed kobietami wiele drzwi, ale nie zdjęło z ich barków obowiązków rodzinnych czy domowych. Każda kobieta potrzebuje czasem resetu, oderwania od dzieci, partnera, pracy, codzienności.

Jeśli podróż solo wydaje się zbyt niebezpieczna lub po prostu samotność nie jest tym, czego szukasz, mamy dobre wieści. Coraz więcej biur podróży oraz oddolnie organizowanych społeczności poleca wyjazdy wyłącznie dla kobiet. Gdzie można się wybrać w całkiem babskim gronie?

Kobiece podróże solo

Kobiety coraz chętniej podróżują samodzielnie. Wybierają się same na wakacje, na zorganizowane wczasy dla singli lub w towarzystwie koleżanek czy nawet osób wcześniej nieznanych, a poznanych na stronach czy portalach społecznościowych, mających na celu propagowanie kobiecych podróży solo.

Zorganizowane wakacje dla singli to coraz częściej spotykana forma wypoczynku dla samotnych. Singielki, ze względów bezpieczeństwa, ale i z powodów towarzyskich, cenią sobie podróże w towarzystwie innych kobiet. Jakie kobiece wyjazdy zyskują na popularności? Przede wszystkim te oferujące aktywność.

podroze-solo

Wiesz, że podczas wyprawy do Gwatemali nie będziesz się nudzić?

Kierunki wycieczek dla singielek

Kierunki najchętniej wybierane przez kobiety są zróżnicowane, można jednak zaobserwować pewne najmodniejsze i najczęściej rezerwowane trasy przelotów czy hotele. Zauważa się, że rzeczywiście kobiety mają inne preferencje podczas babskich wyjazdów, niż w czasie podróży z partnerem lub dziećmi.

Wynika to z faktu, że singielki chcą podczas swoich podróży przeżyć więcej, niż wynika z samego faktu zmiany miejsca. W kobiecych wyjazdach chodzi nie tylko o zaspokojenie żądzy zwiedzania oraz o relaks, lecz również - a może przede wszystkim - o poczucie wolności, kobiecej jedności i odrodzenia.

Podróże dla samotnych kobiet - oczekiwania i rezultaty

Oderwanie od codziennych obowiązków oraz od męskiego towarzystwa sprzyja zachowaniu niezależności. Podczas babskich wyjazdów singielki skupiają się na sobie. Rozmowy z innymi kobietami są inspirujące i rozwijające. Fakt, że więzi zawiązane w kobiecej podróży bywają podstawą wieloletnich przyjaźni, potwierdzają późniejsze spotkania organizowane przez ugrupowania czy stowarzyszenia zajmujące się podróżami dla kobiet.

Kobiety, bez męskiego towarzystwa, mogą zrezygnować z wszechobecnej presji, jeśli chodzi o dbanie o wygląd. Mogą postawić na odzież, która jest wygodna, na brak makijażu, jeśli są zmęczone codziennym nakładaniem tuszu i warstw podkładu.

podroze-dla-singli

Wypróbujesz warsztaty jogi na Malcie?

Kobiece podróże - zalety wycieczek dla singli

Nie bez powodu, jak wynika z późniejszych relacji singielek, taka podróż w kobiecym gronie sprzyja wprowadzaniu późniejszych zmian w życiu. Wakacje dla singli w kobiecym wydaniu mogą sprzyjać przewartościowaniu wyznawanych zasad, innemu spojrzeniu na pracę albo związki. W grupie kobiet buduje się poczucie bliskości i solidarności. To również działa odświeżająco i relaksująco.

Współcześnie tempo życia nie sprzyja spotkaniom w większym kobiecym gronie na dłużej. Trudno również dograć towarzystwo znajomych i ich potrzeby, w skutek czego nierzadko singiel jedzie sam na wakacje. Podróż w gronie samych kobiet to świetna alternatywa, dzięki której wakacje dla singli zyskują nowy wymiar.

Wakacje dla singli - czego szukają kobiety

Na wyjazdach tylko dla kobiet nie chodzi wyłącznie o siedzenie godzinami w SPA, chociaż i ten element może się tam znaleźć. Oferta jest tak zróżnicowana, jak różnić mogą się kobiece charaktery. Można zwiedzać, można uprawiać sport. Można przejść szybki kurs samoobrony, pewności siebie, albo wybrać odchudzający turnus. Można imprezować albo medytować.

wakacje-dla-kobiet

Wyprawy dla kobiet są organizowane w różne, również te najdalsze rejony świata, jak choćby indonezyjska wyspa Bali, której białe plaże nie mają sobie równych. Można eksplorować Włochy, Hiszpanię albo Francję, czyli kraje, które są niezwykle zróżnicowane, jeśli chodzi o charakter poszczególnych regionów.

Sprawdzisz ofertę kobiecej podróży do Indonezji i na Bali?

Tylko dla kobiet - kierunki kobiecych podróży

W Grecji, na wyspie Lesbos, w nawiązaniu do lokalnych legend, historii i tradycji, powstał hotel tylko dla kobiet. Podobne oferty zaczynają kiełkować również w innych zakątkach globu. Fińska SuperShe Island to również kurort zarezerwowany wyłącznie dla kobiet.

Bywają też “ladies night” w wielu klubach, saunach, kinach, a nawet osobne targi dla kobiet, organizowane w szczególności w krajach arabskich, jak np. Oman. W niektórych krajach Bliskiego Wschodu w metrze czy pociągach są osobne wagony tylko dla kobiet. Wbrew temu, jak reagują na nie Europejki, nie jest to przejaw dyskryminacji, lecz zapewnienie bezpieczeństwa.

Każda kobieta na pewno doświadczyła kiedyś w komunikacji publicznej nieprzyjemnych komentarzy czy nawet niechcianego dotyku. Podział na strefy damskie i męskie chroni przed napastliwym zachowaniem.

Paradoksalnie bez męskiego towarzystwa też można poczuć się bezpieczniej. Można też pozwolić sobie na… nutkę szaleństwa, jak np. kąpiel nago w jeziorze przy świetle księżyca.

Jeśli chwilowo nie stać kogoś na podróże w odległe miejsca, a ilość wolnego czasu również nie sprzyja wyjazdom, można skorzystać z ofert babskich weekendów w kraju. Często towarzyszą im warsztaty psychoedukacyjne, które po powrocie pozwalają zupełnie inaczej funkcjonować.

gdzie-na-wakacje-solo

A może wycieczka po Peru i Boliwii?

Kobiece wyjazdy na wczasy dla singielek

Kobiety plażujące wyłącznie w babskim gronie nie przejmują się fałdkami, które gdzieś można znaleźć czy brakiem makijażu na plaży. Nie krępują się w saunie, nie stresują, że tusz na basenie spłynie. Tak, jak na koedukacyjnych podróżach dla singli wiele osób szuka drugiej połówki, tak w kobiecych wyjazdach chodzi m.in. o to, żeby zostawić za sobą presję dbania o wygląd, wewnętrzną lub płynącą z zewnątrz.

Podróże w towarzystwie innych kobiet mogą być inspirującym sposobem na życie lub wstępem do podróżowania całkowicie solo. Każda kobieta jest inna i dlatego tak różnorodna jest oferta kobiecych wyjazdów. Każda osoba może znaleźć coś dla siebie, co w niepowtarzalny sposób zapewni satysfakcję z podróży. Cecha wspólna kobiecych wyjazdów to fakt, że chodzi w nich o coś więcej, niż samą zmianę miejsca. Często jest to swoista podróż przez życie lub źródło inspiracji do zmian w życiu.

Taka oferta dedykowana jest nie tylko singielkom. Również osoby pozostające w związkach lub mające rodziny mogą naładować baterie wyłącznie w babskim gronie.

wakacje-solo-woman

Co powiesz na 3 dni w Górach Izerskich?

Wiele kobiet niemal uzależnia się od takiej formy wyjazdów. W czasie kobiecych podróży można odnaleźć samą siebie sprzed zawarcia związku, sprzed narodzin dzieci. Można zrzucić balast przykrych doświadczeń, przypomnieć sobie, o czym się marzyło, będąc osobą wolną i niezależną, a po powrocie - wprowadzać plany i marzenia w czyn.

Znasz już glamping? Może ta forma noclegów przypadnie Ci do gustu!

Zobacz aktywne wyjazdy na travelduck.pl:

Proponowane wyjazdy