Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Plaże dla nudystów i naturystów w Polsce

Joanna Jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk
Przeczytasz w 2 min 0
plaze-dla-nudystow-w-polsce

Plaże dla nudystów i naturystów w Polsce można znaleźć w wielu miejscach. Niektóre z nich zajmują obszar nawet 10 km! W naszym kraju najprężniej działają plaże nadmorskie. Najsłynniejszym i najstarszym miejscem, które sprzyja kąpielom słonecznym nago są Chałupy. Na uwagę golasów zasługują także: Dębki, Stogi, Rowy i Krynica Morska oraz plaże w wielkomiejskich ośrodkach, jak np. w Warszawie.

Plaża w Chałupach - najsłynniejsze piaski nudystów

Najsłynniejszą plażą, która sprzyja nudystom i naturystom są Chałupy. Wtajemniczeni doskonale znają jej uroki, a pozostali słyszeli o niej chociażby w piosence Zbigniewa Wodeckiego “Chałupy welcome to”, w której już w pierwszych wersach dowiadujemy się, że jest to miejsce idealne dla osób czerpiących przyjemność z kąpieli słonecznych nago.

Plaża w Chałupach zajmuje obszar blisko 4 km długości. Jej granice otacza sosnowy zagajnik, który sprzyja prywatności i swobodzie. Jeżeli chcemy trafić do tego miejsca, wystarczy, że pójdziemy plażą z Chałup w kierunku Kuźnicy. To doskonałe miejsce dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z nudyzmem.

chaupy-nudysci-polska

Jakie są zalety wypoczynku nago? Ciało szybciej się relaksuje, nie mamy białych miejsc na skórze i uczymy się samoakceptacji, bez względu na wiek, płeć i status majątkowy.

Oznakowane plaże nudystów w Polsce: Stogi, Dźwirzyno, Łeba

Do kąpieli słonecznych bez ubrania zachęcają także inne miejsca w Polsce. Federacja Naturystów Polskich informuje, że w naszym kraju jest kilka plaż nudystów, które są specjalnie oznaczone i dedykowane tej formie wypoczynku. Do takich punktów należą gdańskie Stogi.

Piaszczyste tereny są tutaj okalane malowniczymi wydmami i gęstym, sosnowym lasem. Do tego miejsca dojedziemy komunikacją miejską lub dojdziemy pieszo, kierując się do wejścia nr 23. Stogi kuszą nie tylko intymną atmosferą, ale także wszechobecnymi ciszą i spokojem. Oddalając się o kilka kilometrów na zachód od Kołobrzegu, znajdziemy kolejną oficjalną plażę nudystów. Mowa o Dźwirzynie.

Bez kąpielówek i bikini możemy opalać się także na specjalnie wyznaczonej części piasku w Łebie. Kilka lat temu władze tej popularnej miejscowości nad Bałtykiem wydzieliły kawałek plaży i dały pozwolenie na beztroski wypoczynek wszystkim miłośnikom swojej cielesności w wersji bez tekstylnych ograniczeń. Inne słynne miejsca to plaża w Unieściu i Grzybowie.

Rowy, Dębki i Krynica Morska też sprzyjają golasom

Nudyści chcą w spokoju korzystać z dobrodziejstw słońca i cieszyć się bliskością natury. Ich golizna nie ma podtekstu ani celu seksualnego. To raczej chęć okazywania szacunku samemu sobie i swojej fizyczności.

Nie chcą wchodzić w drogę “tekstylnym”, dlatego chętnie wybierają plaże o dużej powierzchni. Dzięki temu każdy golas ma fragment złotego piasku na wyłączność i nie musi czuć na sobie wzroku pozostałych wczasowiczów. Do takich miejsc należy plaża nudystów i naturystów leżąca między Pogorzelicą oraz Mrzeżynem, która zajmuje obszar aż 10 km.

Kolejny punkt na mapie naturystów to plaża w Dębkach, nieoficjalnie znana jako stolica nudystów w Polsce (ma 7 km). Jest oddalona od dużych nadmorskich kurortów i tłumów gapiów.

W tym miejscu nago opalają się całe rodziny.

Wyliczając legalne plaże nudystów w Polsce, nie sposób pominąć miejscowości Rowy. To miejsce zachwyca ciszą i nieodpartym wrażeniem ucieczki od miejskiego pędu. Mieści się tuż przy Słowińskim Parku Narodowym na obszarze, w którym jest zakaz wznoszenia nowych hoteli i dróg. Dotarcie do części przeznaczonej dla miłośników natury nie jest najłatwiejsze, najlepszą trasą jest piesza wędrówką wzdłuż plaży z Rowów.

Nudyści znajdą coś dla siebie także na Mierzei Wiślanej. Najsłynniejszym miejscem jest Krynica Morska, ale poszukiwacze oryginalnych i opustoszałych miejsc mogą udać się kilka kilometrów na wschód, skąd blisko już do granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

Rosnącym zainteresowaniem nudystów z Polski i z Niemiec cieszy się plaża w Międzyzdrojach-Lubiewie. Komfortowym miejscem jest też oddalona o kilka kilometrów  plaża, która leży między Świnoujściem oraz Ahlbeck. Jej polski fragment jest niewielki, ale  wypoczywający mogą też przejść na część niemiecką.

plaza-naturysci-w-polsce-gdzie

Legalne plaże dla nudystów nie tylko nad morzem

Golasy mogą wypoczywać nie tylko w nadmorskich kurortach, znajdą coś dla siebie również  w wielkomiejskich ośrodkach. Nudyści w Warszawie mogą korzystać z pasa wybrzeża nadwiślańskiego. Mieści się on w południowej części Wału Miedzeszyńskiego (na wysokości dzielnicy Wawer). Kameralne plaże nudystów znajdują się też w pobliskich Konstancinie-Jeziornej czy Pomiechówku.

“Bez pasków” da się plażować także nad jeziorami w Poznaniu nad Rusałką oraz w Olsztynie przy Zatoce Miła na jeziorze Ukiel. Znajdzie się też coś dla entuzjastów górskich krajobrazów, mianowcie piaski nad Jeziorem Żywieckim.

Wybierz się gdzieś z travelduck.pl:

Ciekawostki Inspiracje Polska

Proponowane wyjazdy