Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Turystyczny przewodnik dla osób dializowanych

Joanna Jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk
Przeczytasz w 1 min 0
wakacje-osob-dializowanych

Osoby, które cierpią na PChN czyli przewlekłą chorobę nerek, często rezygnują z dłuższych wyjazdów ze względu na konieczność regularnych dializ. Do tej pory nie istniała żadna publikacja, która w sposób przystępny prezentowałaby miejsca dializ wakacyjnych w popularnych turystycznie lokacjach.

Dializowy przewodnik turystyczny


Diaverum - firma specjalizująca się w usługach z zakresu nefrologii, przygotowała darmowy przewodnik turystyczny dla pacjentów dializowanych. Publikacja jest w formie elektronicznej, ma 72 strony i można w niej znaleźć spis miejsc, w których wykonywane są tzw. dializy gościnne przy użyciu aparatury Diaverum.

Przy każdym mieście, w którym znajduje się klinika oprócz praktycznych wskazówek dotyczących zwiedzania i najciekawszych atrakcji turystycznych są również informacje dot. nazwy kliniki przeprowadzającej dializy, daty jej otwarcia, liczby stanowisk do dializ, jedzenia i picia, opcji transportu z i do kliniki oraz informacje dotyczące TV i darmowego wifi.

dializy-wakacje-miejsca

Wśród turystycznych lokacji dla osób dializowanych znalazły się m.in. albańska riwiera, hiszpańskie Costa del Sol i Costa Blanca, Baleary, włoskie Bari, polskie Kraków, Giżycko i Iława, Copertino, francuska Marsylia, Marrakesh, rumuńskie Constanca i Bukareszt, kazachstańskie Almaty, Węgry, argentyńskie wodospady Iguazú i wiele innych cudownych miejsc.

Jest również szczegółowa lista wszystkich klinik dializ Diaverum dostępnych w poszczególnych miastach z adresami i danymi kontaktowymi.

Oprócz tego w przewodniku są też artykuły na temat korzyści wynikających z podróżowania pacjentów nefrologicznych, wskazówek dotyczących odżywiania na wakacjach (jest nawet kilka przepisów), są też historie: globtrotera z PChN oraz kobiety, której diagnoza nie zrujnowała planów na poznawanie świata.

Przewodnik Diaverum można pobrać w formacie pdf. stąd: https://global.diaverum.com/corporate/en/kidney-care/our-services/d.holiday/diaverum-travel-guide-2021/

Dodatkowo na stronie http://www.nefron.eu/pl/neftrip/ znajduje się wyszukiwarka hoteli, które spełniają standardy dla osób dializujących się.

Leć na wakacje z travelduck.pl:

News

Proponowane wyjazdy