Tematy artykułów
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Bahamy a testy na koronawirusa

Agnieszka Krasa
Agnieszka Krasa
Przeczytasz w 1 min 0
bahamy

W Bahamach ciężko się nie zakochać. Obejrzyjcie zdjęcia, przeczytajcie szczegóły o pandemicznej rzeczywistości, a potem bookujcie wycieczkę na Bahamy, do wspaniałego zakątka Ameryki Północnej na rozkosznych Karaibach.

bahamy-karaiby

Archipelag Bahamów na Karaibach

Wyspiarski kraj Ameryki Północnej na Oceanie Atlantyckim na mapie leży tuż nad Kubą. Bahamy stanowią część Karaibów. Formalnie rządzi tam królowa Elżbieta II, mówi się po angielsku, po  jasnych, drobnopiaszczystych plażach wesoło hasają świnie, panuje subtropikalny klimat, a czas zdaje się stać w miejscu.

wyspy-bahama

Na Bahamy z testem czy bez?

Czy turyści mogą latać na Bahamy? 2. października zapowiedziano, że pomiędzy 15. a 31. października można spędzić na Bahamach wakacje w miejscu. Rozumiany jest przez to urlop do 14 dni na terenie wybranego ośrodka wypoczynkowego z dostępem do wszystkich atrakcji resortu - to swoisty odpowiednik kwarantanny. W dalszym ciągu wymagany jest negatywny wynik testu PCR na COVID-19.

na-bahamy

Testy antygenowe na Bahamach

Z kolei od listopada na Bahamy można będzie udać się z samym negatywnym wynikiem testu na koronawirusa sprzed maks. tygodnia od przekroczenia granicy bez konieczności odbywania kłopotliwej kwarantanny. Swobodne poruszanie się po wyspach archipelagu z pewnością zabrzmi atrakcyjnie dla wielu turystów.

wyspy-bahamy

Czy jest haczyk? Oczywiście: po przylocie oraz 4 dni później musisz wykonać szybki test antygenowy na COVID-19. Wyniki negatywne to nie wszystko. Oprócz tego wcześniej trzeba wystąpić o specjalną kartę zdrowotną dla podróżników (Bahamas Health Travel Visa), w której koszcie zawierają się oba testy jakościowe do wykrywania przeciwciał.

swinie-na-bahamach

Sprawdź ciekawe wyjazdy na Karaiby na travelduck.pl:

News

Proponowane wyjazdy